-imam-hatip-disinda-okul-kalmayacak-mi-akpden-buyuk-pay.html"?>-imam-hatip-disinda-okul-kalmayacak-mi-akpden-buyuk-pay.html"?>-imam-hatip-disinda-okul-kalmayacak-mi-akpden-buyuk-pay.html" /> AntalyaMerkezi.com" ?> AntalyaMerkezi.com" ?> AntalyaMerkezi.com" /> " ?>" ?>" /> " ?>" ?>"/>

Bugün |


1..

Bu Hafta |


1..

Bu Ay


1..

İmam Hatip dışında okul kalmayacak mı: AKP'den büyük pay!

İmam Hatip dışında okul kalmayacak mı: AKP'den büyük pay!
yazdır
paylaş
yorumlar
yorum ekle
 

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Eklenme Tarihi : 2017-11-08 - 09:31 - Bu haberi 220 kişi okudu.


AKP, bütçe görüşmeleri sırasında imam hatipler için bütçeden tam 6,6 milyar TL bütçe ayırdı.

Ülkeyi imam hatiplerle çeviren, birçok ilçede sadece imam hatip okulu bırakan AKP, yeni imam hatipler için bütçeden büyük bir pay ayırdı.

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), imam hatipler için 2018’de en az 6.6 milyar lira harcayacak.

BirGün gazetesinden Hüseyin Şimşek'in haberine göre, MEB bütçesinden dikkati çekici payı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü aldı. Bakanlık bütçesi 2018’de, geçen yıla göre 7 milyar TL artarak 92 milyar 528 milyon TL olurken Din Öğretimi Genel Müdürlüğü’nün payındaki artış yüzde 68’e fırladı. Dini eğitim için belirlenen 7.7 milyar TL’lik ödeneğin 6.6 milyar lirası imam hatip okulları için kullanılacak.

MEB’in 92 milyar TL’lik bütçesinin yüzde 69’u personel giderlerine, yüzde 11’i ise memurların sigorta primlerine ayrıldı. Bu kapsamda Bakanlığın bütçesinin yüzde 80’ini zorunlu harcamalar oluşturdu. Bakanlığın önümüzdeki yıl eğitim harcamalarına ayıracağı bütçe ise 19.2 milyar TL olarak belirlendi.

Kaynak: AntalyaMerkezi.com Google

Ziyaretçi Yorumları

  • Bu Habere Henüz Yorum Eklenmemiş.
yorum ekle
İsminiz
:
E-Mailiniz
:
Yorumunuz ()
:
Güvenlik kodu
:
92571
Güvenlik kodu giriniz
: