-10-kasim-oncesi-anitkabir-yasagi-haber-sunmak-halkla-roportaj-yapmak-yasak.html"?>-10-kasim-oncesi-anitkabir-yasagi-haber-sunmak-halkla-roportaj-yapmak-yasak.html"?>-10-kasim-oncesi-anitkabir-yasagi-haber-sunmak-halkla-roportaj-yapmak-yasak.html" /> AntalyaMerkezi.com" ?> AntalyaMerkezi.com" ?> AntalyaMerkezi.com" /> " ?>" ?>" /> " ?>" ?>"/>

Bugün |


1..

Bu Hafta |


1..

Bu Ay


1..

10 Kasım öncesi Anıtkabir yasağı: Haber sunmak, halkla röportaj yapmak yasak

10 Kasım öncesi Anıtkabir yasağı: Haber sunmak, halkla röportaj yapmak yasak
yazdır
paylaş
yorumlar
yorum ekle
 

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Eklenme Tarihi : 2017-11-08 - 09:34 - Bu haberi 124 kişi okudu.


Genelkurmay İletişim Başkanlığı, bu yıl hiçbir televizyon kanalına Anıtkabir’den haberlerin sunulmasına, halkla röportaj yapılmasına izin verilmeyeceğini açıkladı.

Mustafa Kemal Atatürk'ün hayatını kaybetmesinin 79. yılı öncesi dikkat çeken bir yasak kararı geldi.

Genelkurmay İletişim Başkanlığı, bu yıl hiçbir televizyon kanalına Anıtkabir'den haberlerin sunulmasına, halkla röportaj yapılmasına izin verilmeyeceğini bildirdi.

Yayın izni için başvuran ancak olumsuz cevap alan bir televizyonun yetkilisi Sözcü'ye şu açıklamayı yaptı: “En az 10 yıldır, haberleri Anıtkabir'den sunuyorduk. Yayın sırasında vatandaşlarımızla röportaj yapıyor, bunu da canlı olarak yayınlıyorduk. Ancak bu yıl haberlerin Anıtkabir'den sunulmasına, röportajlar yapılmasına izin verilmedi. Gerekçesini sorduğumuzda ‘Komutanlarımız böyle uygun buldu' demekle yetinildi. Açıkcası şahsım ve kanalımız adına böyle bir yasaktan dolayı büyük üzüntü duydum.”

Kaynak: AntalyaMerkezi.com Google

Ziyaretçi Yorumları

  • Bu Habere Henüz Yorum Eklenmemiş.
yorum ekle
İsminiz
:
E-Mailiniz
:
Yorumunuz ()
:
Güvenlik kodu
:
00459
Güvenlik kodu giriniz
: