-new-york-times-abddeki-davada-erdoganin-ismi-ilk-kez-gecti.html"?>-new-york-times-abddeki-davada-erdoganin-ismi-ilk-kez-gecti.html"?>-new-york-times-abddeki-davada-erdoganin-ismi-ilk-kez-gecti.html" /> AntalyaMerkezi.com" ?> AntalyaMerkezi.com" ?> AntalyaMerkezi.com" /> " ?>" ?>" /> " ?>" ?>"/>

New York Times: ABD'deki davada Erdoğan'ın ismi ilk kez geçti

New York Times: ABD'deki davada Erdoğan'ın ismi ilk kez geçti
yazdır
paylaş
yorumlar
yorum ekle
 

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Eklenme Tarihi : 2017-12-01 - 08:00 - Bu haberi 109 kişi okudu.


New York Times, ABD'de görülen Reza Sarraf davasıyla ilgili "ABD'deki davada ilk kez Erdoğan'ın ismi geçti" ifadelerine yer verdi.

ABD'de devam eden Reza Sarraf davası da dünya basınının gündeminde. New York Times, Zarrab'ın ifadesinde "Erdoğan'ın da izni olduğunu" söylediğini belirtmesi üzerine, ABD'de görülen bir davada Erdoğan'ın isminin ilk kez geçtiğine dikkat çeken bir haber yayınladı.

"O günden bu yana Erdoğan Amerika'da süren incelemeyi kınıyor ve konuyu sürekli olarak Amerikalı yetkililerle görüşmelerinde dile getiriyordu" denilen haberde, Zarrab'ın duruşmadaki bu ifadelerinden hemen önce, Erdoğan'ın "Biz ambargoyu delmedik" açıklaması yaptığına dikkat çekildi.

Haberde, "Zarrab'ın Erdoğan'la ilgili itirafları oldukça kısaydı. Zarrab, Erdoğan'ın Ziraat Bankası ve Vakıfbank'ın plana dahil olmasına izin vermiş olduğunu kendisine dönemin ekonomi bakanı Zafer Çağlayan'ın haber verdiğini söyledi" ifadeleri yer aldı.

New York Times'ın haberinde, Türkiye'de ana akım medyanın davaya karşı hükümetle aynı çizgide yer aldığı ve soruşturmanın Türkiye'ye yönelik bir komplo olduğunu savunduğu belirtildi.

Haberin devamında, sosyal medyaya ilişkin de ifadelere yer verilerek "Ana akım medya en çok ses getirmesi gereken iddiayı, Erdoğan'ın da planda yer aldığı ifadelerini yayınlamadı. Türklerin çoğuysa davayı sosyal medyadan takip etti. Ancak sosyal medya kullanıcıları Zarrab, Cumhurbaşkanı'nın ismini geçirdikten sonra sessizliğe büründü. Bir Türk Twitter kullanıcısı duyduklarını yazmaya cesaret edemediğini yazdı - ve sonra o tweet'i de sildi" denildi.

Kaynak: AntalyaMerkezi.com Google

Ziyaretçi Yorumları

  • Bu Habere Henüz Yorum Eklenmemiş.
yorum ekle
İsminiz
:
E-Mailiniz
:
Yorumunuz ()
:
Güvenlik kodu
:
18694
Güvenlik kodu giriniz
: