-ingiltereden-suriyeli-kurtlere-pkk-ile-olan-baglantilarini-kopar-cagrisi.html"?>-ingiltereden-suriyeli-kurtlere-pkk-ile-olan-baglantilarini-kopar-cagrisi.html"?>-ingiltereden-suriyeli-kurtlere-pkk-ile-olan-baglantilarini-kopar-cagrisi.html" /> AntalyaMerkezi.com" ?> AntalyaMerkezi.com" ?> AntalyaMerkezi.com" /> " ?>" ?>" /> " ?>" ?>"/>

İngiltere'den Suriyeli Kürtlere 'PKK ile olan bağlantılarını kopar' çağrısı

İngiltere'den Suriyeli Kürtlere 'PKK ile olan bağlantılarını kopar' çağrısı
yazdır
paylaş
yorumlar
yorum ekle
 

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Eklenme Tarihi : 2018-01-11 - 07:41 - Bu haberi 108 kişi okudu.


Times gazetesinde Halil ve Effedili'nin açıklamaları ve Stephens'ın yorumları dışında haberde şu tespitlere yer verdi:

-Kürt ayrılıkçılığına İngiltere'den destek çok az. İngiltere bu durumun Suriye'nin istikrarını tehdit edeceğini düşünüyor. Londra'da dün (Salı) yapılan Kürtler konulu bir dış ilişkiler toplantısında, PKK başlığında sert tartışmalar yaşandı. Uluslararası Kalkınma Bakanı Alistair Burt, o toplantıda Suriyeli Kürtlere 'PKK ile olan bağlantılarını koparma çağrısı yaptıklarını' açıkladı.

-Geçen ay Şam ve Kürtler arasında giderek soğuyan ilişkiler doğrultusunda, Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad, Kürtleri "vatan haini" olarak nitelendirdi. Esad şöyle konuşuyordu: "'Kürtler' olarak tanımlananlardan bahsederken aslında sadece Kürtlerden bahsetmiyoruz. Başta ABD olmak üzere yabancı bir ülkenin çıkarına hizmet edenler, vatan hainidir. Suriyeli Kürtler ise bağımsız bir devlet istemediklerini, Suriye içinde özerklik talep ettiklerini belirtiyor.

Kaynak: AntalyaMerkezi.com Google

Ziyaretçi Yorumları

  • Bu Habere Henüz Yorum Eklenmemiş.
yorum ekle
İsminiz
:
E-Mailiniz
:
Yorumunuz ()
:
Güvenlik kodu
:
33420
Güvenlik kodu giriniz
: