-yunanistanda-42-buyuklugunde-deprem.html"?>-yunanistanda-42-buyuklugunde-deprem.html"?>-yunanistanda-42-buyuklugunde-deprem.html" /> AntalyaMerkezi.com" ?> AntalyaMerkezi.com" ?> AntalyaMerkezi.com" /> " ?>" ?>" /> " ?>" ?>"/>

Yunanistan'da 4.2 büyüklüğünde deprem

Yunanistan'da 4.2 büyüklüğünde deprem
yazdır
paylaş
yorumlar
yorum ekle
 

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Eklenme Tarihi : 2018-01-16 - 03:16 - Bu haberi 71 kişi okudu.


Yunanistan'ın başkenti Atina yakınlarında 4.2 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi

Yunanistan'ın başkenti Atina'nın 30 kilometre kuzeydoğusunda 4.2 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Yunanistan makamları Türkiye saati ile 23.24'te meydana gelen depremin merkezinin yerkabuğunun 5 kilometre altında olduğunu açıkladı.

ABD Jeoloji Araştırmaları Kurumu depremin büyüklüğünü 4.3 olarak, merkezini ise Atina'nın 25 kilometre kuzeydoğusu olarak duyurdu.

Atina'nın merkezinde hissedilen depremin otomobillerin alarmlarının çalmasına neden olduğu belirtiliyor. Atina Jeodinamik Enstitüsü'nde çalışmalar yapan deprem araştırmacısı Yerasimos Papadopulos depremin merkezinin Attika bölgesinin güneydoğusundaki Maraton kasabası olduğunu belirtti. Papadopulos derinliğin beş ila 10 kilometre arasında olduğunu ifade etti. Bölgenin son günlerde oldukça aktif olduğunu belirten Papadopulos depremin bu faaliyetlerin sonucu olduğunu belirterek yeni bir deprem meydana gelme ihtimalinin bulunduğunu belirtti.

Geçen yıl Temmuz ayında Yunanistan'ın Kos (İstanköy) adasıyla Bodrum arasında 6.7 büyüklüğünde bir deprem meydana gelmiş, depremde iki kişi hayatını kaybetmişti. Atina'da 1999 yılında meydana gelen 5.9 büyüklüğündeki depremde ise 143 kişi can vermişti.

Kaynak: AntalyaMerkezi.com Google

Ziyaretçi Yorumları

  • Bu Habere Henüz Yorum Eklenmemiş.
yorum ekle
İsminiz
:
E-Mailiniz
:
Yorumunuz ()
:
Güvenlik kodu
:
13804
Güvenlik kodu giriniz
: