-chpde-gergin-toplanti.html"?>-chpde-gergin-toplanti.html"?>-chpde-gergin-toplanti.html" /> AntalyaMerkezi.com" ?> AntalyaMerkezi.com" ?> AntalyaMerkezi.com" /> " ?>" ?>" /> " ?>" ?>"/>

CHP'de gergin toplantı

CHP'de gergin toplantı
yazdır
paylaş
yorumlar
yorum ekle
 

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Eklenme Tarihi : 2018-02-14 - 19:37 - Bu haberi 103 kişi okudu.


CHP, tartışmalı geçen kurultay sonrasında TBMM'de basına kapalı bir grup toplantısı yaptı. Yaklaşık 4.5 saat süren toplantı gergin geçti.

Gelen son dakika haberine göre; Kurultay’da aday olan Muharrem İnce’nin ekibi hem Genel Başkan Kılıçdaroğlu’nu, hem de kurultayda divan başkanlığı yapan Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’i çok sert ifadelerle eleştirdi. Kılıçdaroğlu’nun da yönetimine karşı yapılan eleştirilere tepkisi sert oldu. Kurultay tartışmalarının geride bırakılmasını isteyen Kılıçdaroğlu, AKP-MHP ittifakına ilişkin ise "Erdoğan’ı 2019’da o koltuktan seçimlerde indireceğiz. Herkes şunu bilsin ki Bahçeli ve Erdoğan bir araya gelmelerine rağmen yüzde 46 oranını geçemiyor. Biz bu seçimi yüzde 60 ile kazanacağız" dedi.

CHP’de TBMM'de yapılan basına kapalı bir grup toplantısında gergin anlar yaşandı. Gelen son dakika bilgisine göre 4.5 saat süren toplantıya Muharrem İnce'nin ekibinin eleştiri ile Aylin Nazlıaka, Beşiktaş Belediyesi ile kurultay ve tüzük tartışması damgasını vurdu. Öte yandan Kılıçdaroğlu toplantı sonunda tüm eleştirileri aldıktan sonra yaptığı konuşmada, vekillerden Meclis'i boş bırakmamalarını istedi.

ÜÇ KONUDA TARTIŞMA ÇIKTI: ‘NAZLIAKA’ TARTIŞMASI

Grup toplantısında üç konuda tartışma çıktı.

CHP Ankara Milletvekili Necati Yılmaz, kurultay sonrası ilk Parti Meclisi toplantısında, CHP'den ihraç edilen Aylin Nazlıaka'nın durumunun gündeme getirilmesine tepki gösterdi. “Makam odasındaki Atatürk portresini indirme” tartışmasında adları geçen vekiller de söz alarak Yılmaz'a tepki gösterdiler.

Zeynep Altıok, Yılmaz'a içinde “akrep” geçen bir şiirle karşılık verdi. Ankara Milletvekili Şenal Sarıhan, olaya kendisinin de adının karıştırılmasına sert tepki gösterdi.

BEŞİKTAŞ BELEDİYESİ TARTIŞMASI

Vekiller arasında yaşanan bir başka tartışma ise Beşiktaş Belediye Başkanlığı konusunda oldu. bir önceki Parti Meclisi'nde Beşiktaş Belediye Başkanı aleyhinde imza toplandığını hatırlatan vekiller, imza toplanmasına ön ayak olanlardan birinin daha sonra yönetime girdiğini ve imzasını geri çektiğini belirterek, bu durumu eleştirdi. Eleştirilere muhattap olan vekilin ise buna sert tepki gösterdiği öğrenildi.

KURULTAY VE TÜZÜK TARTIŞMASI

Üçüncü tartışma ise kurultayda Muharrem İnce'ye delegeler tarafından verilen mükerrer oylarla ilgili konu ve Genel merkez'in bu konuya yaklaşımı oldu. İnce'nin ekibi ayrıca, tüzük kurultayı yapılacağının kendilerine haber verilmemesini, bunu internet sitelerinden öğrenmelerini eleştirdi.

Kılıçdaroğlu ise bu konudaki eleştirilere tüzük kurultayının yapılacağını defaatle söylediğini, bunun yeni bir şey olmadığını söyleyerek yanıt verdi.

Bazı vekiller kurultayın Türkiye gündeminde istenilen etkiyi yaratmadığını, CHP'nin sürekli AKP'nin yarattığı gündemi takip ettiğini de söyleyerek, genel merkezi eleştirdiler.

MECLİS'İ BOŞ BIRAKMAYIN

Kılıçdaroğlu toplantı sonunda tüm eleştirileri aldıktan sonra yaptığı konuşmada, vekillerden Meclis'i boş bırakmamalarını istedi.

Kendisinin kimi zaman vekiller tarafından yalnız bırakıldığından da yakınan Kılıçdaroğlu, “bazen verdiğim mücadelede tek başıma kaldığımı hissediyorum” mesajı verdi.

Kılıçdaroğlu, vekillerden sürekli CHP'lilerin katıldığı toplantılara katılıp, sürekli CHP'lilerle sohbet ederek, partiyi ve parti yönetimini konuşmak yerine, toplumun diğer kesimlerine de ulaşarak, Türkiye'nin gerçek gündemini konuşmalarını da istedi.

Edinilen bilgiye göre CHP Genel Başkanı toplantıda şunları söyledi:

“Geleceği biz inşa edeceğiz. Umudun adresi olacağız. Umudu besleyecek, büyütecek, halka güven verecek ve 2019 seçimlerini mutlaka kazanacağız.

“ERDOĞAN’I 2019’DA KOLTUKTAN İNDİRECEĞİZ”


Erdoğan'ı 2019'da o koltuktan seçimlerde indireceğiz. Herkes şunu bilsin ki Bahçeli ve Erdoğan bir araya gelmelerine rağmen yüzde 46 oranını geçemiyor. Biz bu seçimi yüzde 60 ile kazanacağız. Demokrasiden, özgürlüklerden, hukuk devletinden ve parlamenter rejimden yana olan siyasi çevrelerle bu seçimi kazanacağız.

2019 seçimlerinde kadınlarımıza daha çok görev düşüyor. Kadın arkadaşlarımızı sahada daha çok görmek istiyoruz.

Gençlik kollarımız daha çok çalışmalı.

KURULTAY TARTIŞMALARINI GERİDE BIRAKIN

Artık kurultay tartışmalarını geride bırakın. Ve kurultay tartışması çarkının dışına çıkın.

Tüzük kurultayında tüzüğümüzün eksik kalan yanlarını revize edeceğiz ve belki de tüzüğümüzü yeniden yazacağız. Bu konuda herkes düşüncelerini ve önerilerini tüzük komisyonuna iletsin.

Türkiye'nin beş temel sorununu ve beş çözümü kurultayda anlattım. Halka bunları anlatalım.

Seçmene güven vermek zorundayız.

Hiç gitmediğimiz köyler var, onlara daha çok gitmemiz lazım. İl başkanlıklarına performans sistemi koyuyoruz, başarı ölçülecek, milletvekillerinin performansları ölçülecek.”

Ekmeleddin İhsanoğlu'na yönelik eleştirilere de, “Ekmeleddin İhsanoğlu cumhurbaşkanı olsaydı Ortadoğu bu şekilde kan gölüne dönmezdi” dediği belirtildi.

Kaynak: AntalyaMerkezi.com Google

Ziyaretçi Yorumları

  • Bu Habere Henüz Yorum Eklenmemiş.
yorum ekle
İsminiz
:
E-Mailiniz
:
Yorumunuz ()
:
Güvenlik kodu
:
90785
Güvenlik kodu giriniz
: