-murat-karayilan-devlet-afrin-icin-imraliya-heyet-gonderdi.html"?>-murat-karayilan-devlet-afrin-icin-imraliya-heyet-gonderdi.html"?>-murat-karayilan-devlet-afrin-icin-imraliya-heyet-gonderdi.html" /> AntalyaMerkezi.com" ?> AntalyaMerkezi.com" ?> AntalyaMerkezi.com" /> " ?>" ?>" /> " ?>" ?>"/>

Murat Karayılan: Devlet, Afrin için İmralı'ya heyet gönderdi

Murat Karayılan: Devlet, Afrin için İmralı'ya heyet gönderdi
yazdır
paylaş
yorumlar
yorum ekle
 

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Eklenme Tarihi : 2018-03-25 - 09:44 - Bu haberi 914 kişi okudu.


"Talepler Öcalan tarafından reddedildi"

KCK Yürütme Konseyi Başkanı Murat Karayılan, "Türkiye ve Rusya arasında stratejik bir ittifak yapılmıştır. Afrin’deki direnişi durdurmak için bir heyet olarak İmralı’ya gitmişler" dedi.

tutulduğu İmralı Yüksek Güvenlikli F Tipi Cezaevi’nde, 27 Temmuz 2011’den beri avukatları ile, 5 Nisan 2015 tarihinden bu yana da İmralı Heyeti üyeleriyle görüştürülmeyen PKK lideri Abdullah Öcalan’ın durumuyla ilgili çarpıcı bir iddiada bulundu.

Dengê Welat radyosuna konuşan Karayılan, Öcalan’ın durumuyla ilgili yeni bir gelişmenin olduğunu söyledi.

Karayılan, İmralı’daki yeni gelişmeye ilişkin olarak “Bizler yeni bilgiler aldık” dedi ve “Türkiye ve Rusya arasında stratejik bir ittifak yapılmıştır. Afrin’deki direnişi durdurmak için bir heyet olarak İmralı’ya gitmişler” ifadelerini kullandı.

Öcalan’a ‘baskı yapılıp’ sözkonusu talepte bulunulduğunu öne süren Karayılan, talebin ise Öcalan tarafından reddedildiğini iddia etti.

Karayılan, kamuoyuna konuya ilişkin resmi açıklamanın daha sonra yapılacağını belirterek, “Çünkü bu durum çok önemlidir” dedi.

CPT iki yılın ardından
İmralı raporunu açıklamıştı
Geçtiğimiz günlerde de Avrupa Konseyi’ne bağlı İşkenceyi Önlenme Komitesi (CPT), Nisan 2016’da İmralı Cezaevi’ne yaptığı ziyaretin raporunu iki yıl aradan sonra açıklamıştı.

Raporda, PKK lideri Abdullah Öcalan’ın 5 yıldır avukatları, 18 aydır da ailesiyle görüştürülmediği kaydedilmişti. Ayrıca, Öcalan ve aynı cezaevindeki diğer tutukluların söz konusu tarihlerden sonra dış dünyayla bağlantılarının kesildiği, telefon dahil hiçbir görüşmenin yapılmadığı belirtilmişti.

CPT, raporun Ankara’nın talebi üzerine kamuoyuna duyurulduğunu da kaydetmişti.

Kaynak: AntalyaMerkezi.com Google

Ziyaretçi Yorumları

  • Bu Habere Henüz Yorum Eklenmemiş.
yorum ekle
İsminiz
:
E-Mailiniz
:
Yorumunuz ()
:
Güvenlik kodu
:
87015
Güvenlik kodu giriniz
: