-rus-ordusundan-tansiyonu-yukselten-aciklama-yarindan-itibaren.html"?>-rus-ordusundan-tansiyonu-yukselten-aciklama-yarindan-itibaren.html"?>-rus-ordusundan-tansiyonu-yukselten-aciklama-yarindan-itibaren.html" /> AntalyaMerkezi.com" ?> AntalyaMerkezi.com" ?> AntalyaMerkezi.com" /> " ?>" ?>" /> " ?>" ?>"/>

Rus Ordusu'ndan tansiyonu yükselten açıklama: Yarından itibaren...

Rus Ordusu'ndan tansiyonu yükselten açıklama: Yarından itibaren...
yazdır
paylaş
yorumlar
yorum ekle
 

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Eklenme Tarihi : 2018-04-11 - 20:24 - Bu haberi 157 kişi okudu.


Rusya Genelkurmay Başkanlığı Ana Operasyon Dairesi Başkan Yardımcısı Korgenaral Viktor Poznihir, Rus askeri polisinin, kimyasal saldırı iddialarının merkezindeki Doğu Guta'nın Duma ilçesine yarın gireceğini duyurdu.

Rusya Savunma Bakanlığı'nda basın toplantısı düzenleyen Korgeneral Viktor Poznihir, "Rus askeri polisi birlikleri, güvenliği sağlamak, düzeni korumak ve ilçe sakinlerine yardım ulaştırılmasını organize etmek üzere yarından itibaren Duma'ya girecek" dedi.

'YAPILAN ANALİZDE ZEHİRLİ MADDEYE RASTLANMADI'

Duma'da kimyasal saldırının hedefi olduğu öne sürülen yerden alınan toprak ve enkazın analizi sonucunda zehirli maddeye rastlanmadığını aktaran Poznihir, "Rus askeri uzmanlar ile askeri hekimler, sözde kimyasal saldırıdan bir gün sonra, 9 Nisan'da, saldırının gerçekleştiği öne sürülen bölgeye gitti. Uzmanlar, buradan toprak ve enkaz numunesi aldı. Yapılan analizde zehirli maddeye rastlanmadı" diye konuştu.

'KAİDE MİZANSENİ'

Poznihir, Kaide'nin Suriye kolu Nusra Cephesi ile bağlantılı Beyaz Miğferler grubunun kimyasal saldırı düzenlenmiş gibi gösterdiğini belirtti.

'DOĞU GUTA'DA MİLİTANLARA AİT KİMYASAL SİLAH ATÖLYESİ BULUNDU'

Poznihir, Doğu Guta'nın Hazrema kasabasında militanlara ait bir kimyasal silah atölyesi bulunduğunu da duyurdu.

'WHO'NUN YAPTIĞI SORUMSUZLUK'

BM'ye bağlı Dünya Sağlık Örgütü'nün (WHO) 500 kişinin kimyasaldan zehirlendiğine dair açıklamasına da 'umursamazlık, sorumsuzluk' tepkisini gösteren Rus korgeneral, WHO'nun hem kendi itibarına zarar verdiği hem de savaş provokasyonu yaptığını dile getirdi.

'HİÇ KİMSE WHO'NUN PAYLAŞTIĞI VERİLERE SAHİP DEĞİL'

WHO'nun iddialarının gerçeği yansıtmadığını ve hiç kimsenin paylaşılan verilere sahip olmadığını belirten Poznihir, WHO yetkililerini Duma'ya davet ederek güvenliklerini ve gerekli çalışma ortamını sağlama garantisi verdi.

'DOĞU GUTA'YA İNSANİ YARDIM SAĞLANIYOR'

Doğu Guta'daki sivillere şu anda gerek BM gerekse Rusya'nın Suriye'deki Tarafları Uzlaştırma Merkezi'nin gerekli insani yardımı sağladığını kaydeden Poznihir, şu bilgileri verdi:

"Bu görev kapsamında BM'ye ait 3 insani yardım konvoyunun geçişi sağlandı ve 445 ton gıda maddesi, tıbbi ürünler ile ilk yardım malzemeleri ulaştırıldı. Rus askerleri de, 518 ton gıda maddesi, sahra mutfağı, 9 bin litreden fazla şişe suyu, 8457 nevresim takımı ile 114 binden fazla kumanyayı bölge sakinlerine temin etti."

Kaynak: AntalyaMerkezi.com Google

Ziyaretçi Yorumları

  • Bu Habere Henüz Yorum Eklenmemiş.
yorum ekle
İsminiz
:
E-Mailiniz
:
Yorumunuz ()
:
Güvenlik kodu
:
65761
Güvenlik kodu giriniz
: