-macrondan-saldiri-aciklamasi-rusya-ve-turkiyenin-arasini-acti.html"?>-macrondan-saldiri-aciklamasi-rusya-ve-turkiyenin-arasini-acti.html"?>-macrondan-saldiri-aciklamasi-rusya-ve-turkiyenin-arasini-acti.html" /> AntalyaMerkezi.com" ?> AntalyaMerkezi.com" ?> AntalyaMerkezi.com" /> " ?>" ?>" /> " ?>" ?>"/>

Macron'dan saldırı açıklaması: Rusya ve Türkiye'nin arasını açtı

Macron'dan saldırı açıklaması: Rusya ve Türkiye'nin arasını açtı
yazdır
paylaş
yorumlar
yorum ekle
 

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Eklenme Tarihi : 2018-04-16 - 07:52 - Bu haberi 55 kişi okudu.


ABD'nin Suriye'ye yönelik saldırısına destek veren Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, saldırıların Rusya ve Türkiye'nin arasını açtığını ileri sürdü.

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, Suriye'ye yönelik saldırıya ilişkin açıklamada bulundu.

"10 gün önce ABD Başkanı Trump askerlerini Suriye'den çekeceğini söylemişti. Amerikalıları Suriye'de kalmaya biz ikna ettik. Tweetleri nedeniyle işler coşunca, düzenleyeceğimiz saldırının kimyasal silah tesisleriyle sınırlandırılmasına da Trump'ı biz ikna ettik" iddiasında bulunan Macron, Suriye'ye savaş açmadıklarını, düşmanlarının IŞİD olduğunu söyledi.

Ankara saldırıya onay verdiği için saldırının Türkiye ile Rusya'nın arasını bozduğunu ileri süren Macron, "Biz bu operasyon ile Türkler ve Rusları ayırmayı başardık. Türkler kimyasal saldırıyı kınadılar ve ardından operasyonu desteklediklerini söylediler" ifadelerini kullandı.

Kaynak: AntalyaMerkezi.com Google

Ziyaretçi Yorumları

  • Bu Habere Henüz Yorum Eklenmemiş.
yorum ekle
İsminiz
:
E-Mailiniz
:
Yorumunuz ()
:
Güvenlik kodu
:
29947
Güvenlik kodu giriniz
: