-sabahat-akkirazdan-ferdi-tayfura-yanit.html"?>-sabahat-akkirazdan-ferdi-tayfura-yanit.html"?>-sabahat-akkirazdan-ferdi-tayfura-yanit.html" /> AntalyaMerkezi.com" ?> AntalyaMerkezi.com" ?> AntalyaMerkezi.com" /> " ?>" ?>" /> " ?>" ?>"/>

Sabahat Akkiraz'dan Ferdi Tayfur'a yanıt

Sabahat Akkiraz'dan Ferdi Tayfur'a yanıt
yazdır
paylaş
yorumlar
yorum ekle
 

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Eklenme Tarihi : 2018-04-16 - 18:23 - Bu haberi 49 kişi okudu.


Türk halk müziği sanatçısı Sabahat Akkiraz, sosyal medyada hesabından Ferdi Tayfur’a tepki gösterdi.

Şarkıcı Ferdi Tayfur’un, Posta gazetesine verdiği röportajda belirttiği “Kime baskı yaptılar? Ne baskısı? Gösterin bana parmağınızla şu adama baskı yaptılar, şu sanatçıya şunu yaptılar diye” sözleri tartışma yarattı.

Türk halk müziği sanatçısı Sabahat Akkiraz, sosyal medyada hesabından Ferdi Tayfur’a tepki gösterdi. Sabahat Akkiraz, “Ferdi Tayfur; ‘Kim baskı görmüş? Bana baskı gören birisini getirin’ demiş. Ben gördüm, Erdal Erzincan gördü. Hayır türküsü yaptık diye yasaklandık. Ülkemde bazı şehirlerde ‘güvenlik gerekçesi’ ile konser yapamıyorum. Siyasi olarak taraf olmayı anlarım. Ama sanatçının körlüğünü anlayamam” açıklamasını yaptı.

NE OLMUŞTU?

Sabahat Akkiraz, 16 Nisan Cumhurbaşkanlığı Referandumu’ndan önce ‘Hayır’ türküsü bestelemiş ve TRT için çektiği program yasaklanmıştı. Akkiraz, bunun üzerine “TRT bana yasak koyamaz. TRT halkın olana kadar TRT’yi boykot ediyorum” demişti.

Kaynak: AntalyaMerkezi.com Google

Ziyaretçi Yorumları

  • Bu Habere Henüz Yorum Eklenmemiş.
yorum ekle
İsminiz
:
E-Mailiniz
:
Yorumunuz ()
:
Güvenlik kodu
:
67254
Güvenlik kodu giriniz
: