-abdden-turkiyeye-s-400-yaptirimi-sinyali.html"?>-abdden-turkiyeye-s-400-yaptirimi-sinyali.html"?>-abdden-turkiyeye-s-400-yaptirimi-sinyali.html" /> AntalyaMerkezi.com" ?> AntalyaMerkezi.com" ?> AntalyaMerkezi.com" /> " ?>" ?>" /> " ?>" ?>"/>

ABD'den Türkiye'ye S-400 yaptırımı sinyali

ABD'den Türkiye'ye S-400 yaptırımı sinyali
yazdır
paylaş
yorumlar
yorum ekle
 

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Eklenme Tarihi : 2018-04-18 - 20:33 - Bu haberi 50 kişi okudu.


ABD Dışişleri Bakan Yardımcısı olarak görev yapan Wess Mitchell, ABD Senatosu Dış İlişkiler Komitesi'nde konuştu. Mitchell, "Ankara, Rusya'dan S-400 savunma sistemini aldığını iddia etti.

ABD Senatosu Dış İlişkiler Komitesi’nde konuşan Dışişleri Bakan Yardımcısı Wess Mitchell açıklamalarda bulundu. ABD’nin Orta Doğu politikasının masaya yatırıldığı oturumda son dönemde Türkiye’nin Rusya ve İran’la yakınlaşmasından rahatsızlık duyduğunu dile getiren Mitchell, özellikle S-400 savunma sistemini gündeme getirdi.

Mitchell, “Türkiye son dönemde Rusya ve İran’la yakınlaştı. Ankara, Moskova’yla stratejik iş birliği yapmanın risklerine dikkat etmeli. Ankara, Rusya’dan S-400 savunma sistemi satın aldığını açıkladı fakat bu gelişme CAATSA kanunun 231’inci maddesi kapsamında Türkiye’ye yaptırımların uygulanmasına sebep olabilir” dedi.

Mitchell, Türkiye’nin ABD ile stratejik ve siyasi olarak yakın olmasınn her iki ülkenin de çıkarına olacağını dile getirdi.

Kaynak: AntalyaMerkezi.com Google

Ziyaretçi Yorumları

  • Bu Habere Henüz Yorum Eklenmemiş.
yorum ekle
İsminiz
:
E-Mailiniz
:
Yorumunuz ()
:
Güvenlik kodu
:
43295
Güvenlik kodu giriniz
: