-chpli-vekil-biri-bize-bu-goruntuleri-anlatsin-demisti-sorusturma-baslatildi.html"?>-chpli-vekil-biri-bize-bu-goruntuleri-anlatsin-demisti-sorusturma-baslatildi.html"?>-chpli-vekil-biri-bize-bu-goruntuleri-anlatsin-demisti-sorusturma-baslatildi.html" /> AntalyaMerkezi.com" ?> AntalyaMerkezi.com" ?> AntalyaMerkezi.com" /> " ?>" ?>" /> " ?>" ?>"/>

CHP'li vekil 'Biri bize bu görüntüleri anlatsın' demişti; soruşturma başlatıldı

CHP'li vekil 'Biri bize bu görüntüleri anlatsın' demişti; soruşturma başlatıldı
yazdır
paylaş
yorumlar
yorum ekle
 

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Eklenme Tarihi : 2018-04-26 - 21:20 - Bu haberi 760 kişi okudu.


CHP'li Mahmut Tanal, çiftçinin jandarma ekiplerince darp edildiği sırada çekilen görüntüleri sosyal medya hesabından paylaştı

Şanlıurfa Valiliği, elleri kelepçeli bir çiftçinin jandarma ekiplerince darp edilmesi olayıyla ilgili soruşturma başlatıldığını duyurdu. Çiftiçinin darp edildiği ana ilişkin görüntüleri, CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal sosyal medya hesabından “Yer Şanlıurfa Harran; Aydınlar Mahallesi bu görüntüler ne anlama geliyor. Biri bize bu görüntüleri anlatsın” notuyla paylaşmıştı.

Şanlıurfa’nın Harran ilçesine bağlı Aydınlar Mahallesinde arazi anlaşmazlığı sonucu çıkan kavgada gözaltına alınan bir çiftçinin elleri kelepçeli şekilde jandarma ekiplerine direnince tekme-tokat ve coplarla darp edilmesi olayıyla ilgili Valilik müfettiş aracılığıyla soruşturma başlattığını duyurdu.

Jandarmanın çiftçiyi darp etmesi aynı mahallede oturan bir kişi tarafından cep telefonu kamerasıyla kaydedildi. Sosyal medyada yayınlananan görüntüleri CHP’li Milletvekili Mahmut Tanal, kendi sosyal medya hesabından; “Yer Şanlıurfa Harran; Aydınlar Mahallesi bu görüntüler ne anlama geliyor. Biri bize bu görüntüleri anlatsın” notuyla paylaştı.

​Yaşanan gelişme üzerine Şanlıurfa Valiliği darp edilme görüntülerine ilişkin soruşturmanın başlattığını duyurdu. Valilikten yapılan yazılı açıklamada şöyle denildi: 25.04.2018 tarihinde ilimiz Harran ilçesi Aydınlar Mahallesi mevkiinde arazi anlaşmazlığı yüzünden iki grup arasında meydana gelen taşlı ve sopalı saldırı olayına müdahaleye giden Jandarma Görevlileri mukavemetle karşılaşmış ve ardından arbede yaşanmıştır. Kısmen sosyal medyaya yansıyan olay ile ilgili görüntüler üzerine Valiliğimizce talep edilen Müfettişler aracılığıyla idari soruşturma başlatılmıştır. Ayrıca halen 4 şahsın gözaltında tutulduğu olay ile ilgili Cumhuriyet Başsavcılığınca başlatılan adli soruşturma da devam etmektedir."

Kaynak: AntalyaMerkezi.com Google

Ziyaretçi Yorumları

  • Bu Habere Henüz Yorum Eklenmemiş.
yorum ekle
İsminiz
:
E-Mailiniz
:
Yorumunuz ()
:
Güvenlik kodu
:
48176
Güvenlik kodu giriniz
: