-mattis-iranin-nukleer-silah-elde-etmemesi-icin-muttefiklerimizle-calismaya-devam-edecegiz.html"?>-mattis-iranin-nukleer-silah-elde-etmemesi-icin-muttefiklerimizle-calismaya-devam-edecegiz.html"?>-mattis-iranin-nukleer-silah-elde-etmemesi-icin-muttefiklerimizle-calismaya-devam-edecegiz.html" /> AntalyaMerkezi.com" ?> AntalyaMerkezi.com" ?> AntalyaMerkezi.com" /> " ?>" ?>" /> " ?>" ?>"/>

Mattis: İran'ın nükleer silah elde etmemesi için müttefiklerimizle çalışmaya devam edeceğiz

Mattis: İran'ın nükleer silah elde etmemesi için müttefiklerimizle çalışmaya devam edeceğiz
yazdır
paylaş
yorumlar
yorum ekle
 

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Eklenme Tarihi : 2018-05-10 - 00:28 - Bu haberi 63 kişi okudu.


ABD Savunma Bakanı Jim Mattis, İran nükleer anlaşmasını uzun dönemde yetersiz buldukları için anlaşmadan çekildiklerini ve çekilme kararının bir yılı aşkın sürede tartışılarak alındığını söyledi.

Mattis, ABD Genel Kurmay Başkanı Orgeneral Joseph Dunford ile Senato Tahsisatlar Alt Komitesinde Savunma Bakanlığının 2019 mali yılı bütçe talebine ilişkin soruları yanıtladı. ABD Başkanı Donald Trump’ın dün İran ile yapılan nükleer anlaşmadan çekilip Tahran’a uygulanan yaptırımları tekrar devreye sokma karar aldığını belirten Mattis, “İran’ın asla nükleer silah elde etmemesini sağlamak üzere müttefik ve ortaklarımızla çalışmaya devam edeceğiz. İran’ın kötü niyetli etkisine karşı başkaları ile de çalışacağız” ifadesini kullandı.

Mattis, nükleer programının yanı sıra balistik füze programı, terör gruplarına desteği, siber saldırı tehditleri ve Körfez'de ticaret gemilerine yönelik tehditler olmak üzere Tahran yönetiminin beş konuda bölgesel ve uluslararası güvenliği tehdit ettiğini öne sürdü.

Kaynak: AntalyaMerkezi.com Google

Ziyaretçi Yorumları

  • Bu Habere Henüz Yorum Eklenmemiş.
yorum ekle
İsminiz
:
E-Mailiniz
:
Yorumunuz ()
:
Güvenlik kodu
:
82314
Güvenlik kodu giriniz
: