-karamollaoglu-temennim-demirtasin-tahliye-edilmesi.html"?>-karamollaoglu-temennim-demirtasin-tahliye-edilmesi.html"?>-karamollaoglu-temennim-demirtasin-tahliye-edilmesi.html" /> AntalyaMerkezi.com" ?> AntalyaMerkezi.com" ?> AntalyaMerkezi.com" /> " ?>" ?>" /> " ?>" ?>"/>

Bugün |


1..

Bu Hafta |


1..

Bu Ay


1..

Karamollaoğlu: Temennim Demirtaş'ın tahliye edilmesi

Karamollaoğlu: Temennim Demirtaş'ın tahliye edilmesi
yazdır
paylaş
yorumlar
yorum ekle
 

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Eklenme Tarihi : 2018-05-10 - 08:26 - Bu haberi 628 kişi okudu.


SP cumhurbaşkanı adayı Karamollaoğlu, HDP adayı Demirtaş’ı ziyaret edip edemeyeceği yönündeki soruya “İnşallah biz gitmeden o çıkar yanıtını” verdi.

Saadet Partisi (SP) Genel Başkanı ve cumhurbaşkanı adayı Temel Karamollaoğlu, basın mensuplarına yaptığı değerlendirmelerde Türkiye’de en önemli sorun olarak kutuplaşmayı gördüklerini, iktidarın da bunu dile getirmeye başladığını ifade etti. HDP Eş Genel Başkanı ve cumhurbaşkanı adayı Selahattin Demirtaş’a ilişkin de “en kısa zamanda tahliye” temennisinde bulundu.

Sözcü gazetesinden Saygı Öztürk’ün haberine göre basınla kahvaltıda buluşan SP’nin cumhurbaşkanı adayı Karamollaoğlu gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu, soruları yanıtladı. 24 Haziran seçimlerinde kullanılacak, “Geleceğin için değiştir” sloganının da tanıtıldığı toplantıda konuşan Karamollaoğlu, en ciddi problem olarak kutuplaşma ve kamplaşmayı gördüklerini söyledi. İktidarın da bunu anladığını ve “Türkiye’nin beka sorunu var” demeye başladığını vurgulayan Karamollaoğlu “Yapılması gereken ilk iş içeride bütünleşmek” dedi.

‘İSLAMCI DEĞİL MÜSLÜMANIM’
“Ben İslamcı değilim ben Müslümanım” diyen Karamollaoğlu “Eğer biz İslam'dan bahsedeceksek, her şeyden önce adalet ve güzel ahlak gelir” değerlendirmesinde bulundu. Karamollaoğlu devlet yönetiminde adalet, kuvvetler ayrılığı, liyakat ve istişareye de vurgu yaptı.

‘PROJELERİN FİZİBİLİTE RAPORU VAR MI?’
Karamollaoğlu, AKP iktidarı tarafından yapılan projelerin fizibilite çalışmalarının olup olmadığını sorgularken “Fabrikalar özelleştirildi. Bunları yaparken devletin önüne fizibilite raporları geldi mi yoksa gece görülen rüya sonrasında mı karar verildi” dedi. Bütçe açığı ve dış ticaret açığını eleştiren Karamollaoğlu, IMF borcu ortadan kalktı diyorlar ama ülkenin toplam borcu 950 milyar doları geçmişken IMF’ye borç olmamasının önemli olmadığını söyledi.

‘TEMENNİM DEMİRTAŞ KISA ZAMANDA TAHLİYE EDİLİR’
Karamollaoğlu, Muharrem İnce'nin Selahattin Demirtaş'ı cezaevinde ziyaret etmesine ilişkin şu değerlendirmeyi yaptı: “İnşallah biz gitmeden o çıkar. Bu hukukun gereğidir. Tutukluluk bir tedbirdir. Temennim Demirtaş kısa zamanda tahliye edilir. Bunu da ümitle bekliyorum.”

Kaynak: AntalyaMerkezi.com Google

Ziyaretçi Yorumları

  • Bu Habere Henüz Yorum Eklenmemiş.
yorum ekle
İsminiz
:
E-Mailiniz
:
Yorumunuz ()
:
Güvenlik kodu
:
12432
Güvenlik kodu giriniz
: