-.html"?>-.html"?>-.html" /> AntalyaMerkezi.com" ?> AntalyaMerkezi.com" ?> AntalyaMerkezi.com" /> " ?>" ?>" /> " ?>" ?>"/>

Iyi olmak kolaydir, zor olan adil olmaktir.
(VICTOR HUGO)
Ersin ÖZDEMİR

E-Posta:
e.ozdemir@antalyamerkezi.com

TURİZMDE GLOBALLEŞME ADINA MUCİZEMİZİN FARKINDA OLMAK | ERSİN ES


Turizmde Globalleşme Adına Mucizemizin Farkında Olmak;

Bu kadar potansiyel bir sektör yeterince stratejik ve iyi yönetilemiyor.Güneşimizi,denizimizi kısacası elimizdeki mucizemizi kendimiz satamıyoruz.

Devletin özellikle son beş senedir yaptığı işveren ve işçi hakları koruma programıyla artık belirli bir düzeye ulaşan haklar doğrultusunda işveren ve işçilerde mutluluk ve barış içerisinde olduğu görülmektedir.
Turizmin sadece doldur boşaltan ibaret olmadığını gereken hizmetlerin tam anlamıyla verilebilmesi açısından globalleşmesinin gerektiği düşüncesindeyim.Bu işin Avrupa ayağına bakıldığı zaman çok az sayıda tam pansiyon tesisler ve az çeşitlilikle sınırlı hizmetlerle beraber daha pahalı satışlar mevcuttur.
Türkiye açısından Otelcilik ayağında ise fiyatların düşük olması nedeni ile verilen hizmetlerde daha iyiyi nasıl ucuza mal ederek vermenin yarışı devam etmektedir.Asıl yanlış algılanan da budur.Sen en iyiyi en iyi şekilde vermelisin ki en iyi şekilde de satış politikanı yenileyip pazarlığını ona göre yapmalısın.Senin sattığın bu güzel ülkemin güneşi ve denizidir,bu kadar ucuza satarsan ülke ekonomisine hayat veremezsin.
Globalleşebilme açısından baktığımızda özellikle Tur operatörleri ne büyük bir iş düşmekle beraber sürekli olarak periyot geçişlerinde aksiyon taleplerini biraz daha eli vicdanında düşünerek hep kendini değil birazda Turizm dünyasından ekmek kazanan en alttaki çalışanından en tepedeki çalışanına kadar düşünmek zorundadır.
Yakın gelecekte umarım bu dışa bağlı satış politikası sona erecek olup modern çağa ayak uydurarak alternatif satış politikaları yeşerecektir.


Mucizesine Güvenenlere.

Ersin ES


2013-06-09 Bu Yazı 1312 kez okundu

Son Yazıları

MOTİVASYONUN ÖNEMİ VE BAŞARIYA ETKİSİ
Ego Esaretinde Yaşamak Ne Kadar Doğru ?
Turizmde Globalleşme Adına Mucizemizin Farkında Olmak | Ersin ES
Yorumlar


mehmet han uzun 2013-06-11
fikir birligi
düşüncelerinize kalifiye bir turizm personeli olarak hak vermekle beraber şu konuda bir fikri beyan etmek isterim neden turizm ve kültür bakanlığı yıllardır ülkemizin reklamını yaparken bir tur operatörü şirketi kurmaz yada kurulmasına teşvik vermez bu cennet vatan bu kadar ucuza ve taksitle kredi kartına 12 ay vadeyle gelen değerli turistlere bağışlanmamalı...

murat 2013-06-10
globalleşme
Ersin bey aynen size katılıyom başarılarınızın devamı gelır inşalah turizim bu kadar ucuz olmaması lazım?

Murathan Bilge 2013-06-09
Ersin Bey Ağzınıza Yüreğinize Sağlık
Ersin Bey Ağzınıza Yüreğinize Sağlık
Kısacası bizlerinde içini döktünüz yazınızda İnşallah mucizeler yeşerir.
Saygılarımla